میکروست چیست

میکروست چیست


میکروست چیست؟!     

میکروست چیست؟ میکروست یکی از تجهیزات پزشکی است که هنگامی نیاز باشد دارویی به صورت رقیق شده با سرعتی کنترل شده به بیمار تزریق گردد از آن به عنوان رابط استفاده می شود تا مایع تزریقی را از محفظه حاوی مایع تزریقی به اسکالپ وین یا آنژیوکت برساند و بدین سبب موجب وارد شدن مایع تزریقی به رگ و بدن بیمار شود میکروست ها دارای محفظه ای مدرج هستند که بر اساس درجه بندی دارای دو دسته ۱۰۰ و ۱۵۰ میلی لیتری می باشند این دو نوع میکروست از لحاظ ساختار تشکیل دهنده هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند اکنون به توصیف اجمالی ویژگی های قطعات تشکیل دهنده میکروست ۱۰۰ می پردازیم با توجه به درجه بندی محفظه مدرج آن باید بگوییم که گنجایش محفظه آن ۱۰۰ میلی لیتر می باشد این محفظه که بورت نیز نامیده می شود به منظور کنترل دقیق میزان ماده تزریقی و نشان دادن سطح مایع کارایی دارد درون محفظه مدرج نیز قطعه ای شناور وجود دارد تا هنگامی که محفظه مدرج به طور کامل تخلیه شد باعث شود تا به طور خودکار جریان مایع تزریقی قطع گردد لوله های پلاستیکی میکروست ۱۰۰ دارای شفافیت بالایی است که همین امر موجب می گردد تا اگر در مایع تزریقی حباب هایی ایجاد شود کاملا قابل مشاهده باشد برای تنظیم جریان مایع تزریقی می توان از شیر غلتکی که به این منظور تعبیه شده است استفاده کرد اتاقک چکه تعبیه شده برای این محصول بسیار منعطف و شفاف بوده و حجم ۶۰ قطره آن معادل با ۰/۱ ۱± میلی لیتر می باشد همچنین از مزیت ویژه میکروست ۱۰۰ این است که برای جلوگیری از وارد شدن ذرات احتمالی به بدن بیمار در داخل قطره چکان فیلتری با سایز ۱۵ میکرون قرار داده شده است که به خوبی به وظیفه خود عمل می کند.   

انواع میکروست

میکروست ها معمولا در دو نوع استاندارد محفظه  ۱۰۰ میلی لیتری و ۱۵۰ میلی لیتری در بازار وجود دارند. که با توجه به میزان تزریقات از آن ها استفاده می شود. به طور کلی هر دو نوع آن را می توان از نمونه های داخلی و خارجی تهیه کرد. از قابلیت های انواع میکروست ها می توان به مقاومت بالای آن ها در برابر پارگی و ساییدگی، شفافیت، استریل شدن با گاز های اتیل اکساید، مندرج بودن محفظه ها، انعطاف پذیری و …. اشاره داشت.

در هنگام خرید میکروست ها باید به نکات زیر توجه داشته باشید :

سر تیز مجهز با کاپ

پورت و فیلتر هوا

میکرو دراپر (به عنوان مثال ۶۰ قطره در هر میلی لیتر  در محفظه چکه) قطر چکانی میکرونی.
لوله پلاستیکی بدون تاب و پیچ خوردگی و شفاف
بخش  Y اتصال تزریق
بدون سر سوزن
استریل شده با اتیلن اکساید
تمام بسته بندی ها باید دارای سری ساخت و تاریخ انقضاء باشند.
توجه کنید که این محصول یکبار مصرف بوده و به صورت استریل در بسته های تکی بسته بندی شده است. 
سرسوزن یا IV cannulae بایستی به صورت جداگانه تهیه گردد. 
شرکت ها و یا تولید کنندگان تجهیزات پزشکی تولید و فروش میکروست را در دو نوع ۱۰۰ و ۱۵۰ میلی لیتر در سبد کالای خود دارند. نوع و طول لوله پلاستیکی در میکروست ها می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی دارای استاندارد های جهانی هستند.

*آسپرین ۲۴*

،اپلیکیشن درخواست خدمات پزشکی آنلاین ,آمبولانس خصوصی ، درخواست پزشک و پرستار، دارو  ,مکمل های غذایی و ورزشی, تجهیزات پزشکی, لوازم آرایشی بهداشتی*

تجهیزات پزشکیداروخانهمقالاتمقالات ویژه

micro setآسپرین 24آسپرین 24 اپلیکیشن درخواست پرستارآسپرین۲۴آمبولانسآمبولانس icuآمبولانس vipآمبولانس تشریفاتآمبولانس تیپ Cآمبولانس خصوصیآمبولانس خصوصی تهرانآمبولانس کددارآمبولانس نوزادآمبولانس نوزاد با معمولی چه فرقی داردآمبولانس نوزاد چیستآمبولانس نوع bآمبولانس نوع Cآمبولانس نوعaآمبولانس ویژهآیا کرونا درمان داردابزار پزشکیاپلیکیشن آسپریناپلیکیشن درخواست آمبولانس خصوصیاپلیکیشن درخواست خدمات پزشکیاستخدام پرستار خصوصیبدون مشورت پزشک متخصصپرستار متخصص خصوصیپرستارکودکپرستاریتجهیزات آمبولانستجهیزات پزشکیدارودارو ضروری در آمبولانسداروخانهداروخانه آنلاینداروخانه مجازیدرخواست آمبولانس اکونومیکدرخواست پرستاردرخواست پرستار ICUدرخواست پرستار خصوصیدرخواست پرستار در تهراندرخواست پزشکدرخواست پزشک و پرستاردرخواست خدمات پزشکی آنلایندرمان کروناراه مقابله با کروناسلامتسلامتیعلائم کروناعوارض داروهاکروناکرونا راشکست میدهیملوازم آرایشی بهداشتیمکمل های غذایی و ورزشیمیکروستمیکروست تخصصیمیکروست خریدمیکروست خونمیکروست سرممیکروست سرم چیستمیکروست سوپامیکروست فاینمیکروستلایت چیستوظایف پرستار کودکویروس کرونا

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Instagram